National Erasmus Games to ogólnopolski projekt organizacji Erasmus Student Network, umożliwiający zagranicznym studentom z całej Polski uczestnictwo w zawodach sportowych organizowanych na kształt igrzysk olimpijskich. Podczas eliminacji w miastach Polski zostaną wyłonione drużyny, które spotkają się w Warszawie, aby walczyć o tytuł najlepszej z najlepszych.

Zalążków tego projektu można się doszukać w wielu lokalnych inicjatywach sportowych jednak pierwsze duże zawody międzyuczelniane odbyły się w 2009 roku w Warszawie przy okazji obchodów XX-lecia organizacji Erasmus Student Network. Idea rozgrywek sportowych niezwykle przypadła do gustu zarówno zadowolonym uczestnikom jak i pełnym entuzjazmu organizatorom. Studenci zagraniczni przyjeżdzający do Polski ciężko trenowali i domagali się organizacji kolejnych edycji projektu aż w maju 2011 roku o puchar najlepszej erasmusowej drużyny zmierzyli się przedstawiciele  11 miast z Polski. W 2012 roku odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja, gospodarzem wydarzenia będzie Akademia Obrony Narodowej. Uczestnicy z całej Polski zmierzą się w 4 dyscyplinach sportowych: pływanie, marszobieg z elementami wiedzy o Unii Europejskiej i stowarzyszeniu ESN Polska, biegi sprawnościowe oraz  futsal.

Zarówno uczestnicy, jak i kibice zgodnie twierdzą że National Erasmus Games to ostra rywalizacja, niesamowite emocje, trochę luźniejsze podejście, a przede wszystkim przyjazna atmosfera w  międzynarodowym środowisku. Mamy nadzieję że nasze zawody stale będą dostarczać wszystkim zainteresowanym wielu niezapomnianych wrażeń a w przyszłości będziemy mogli rozwinąć projekt na skalę ogólnoeuropejską.

Finały ostatniej edycji miały miejsce w Warszawie w dniach 13 - 15 kwietnia 2018.