W dniach 6 – 20 kwietnia w Erasmus Student Network odbyły się Social Inclusion Days. Jest to inicjatywa  odbywająca się dwa razy w roku, dzięki której możemy włączyć studentów międzynarodowych w działania na rzecz poprawy świata na lepsze. Są one również świetną okazją do zwrócenia uwagi na różne istotne kwestie dotyczące między innymi ekologii, tolerancji oraz pomocy osobom borykającymi się z różnymi trudnościami życiowymi.

 

ESN PK jak co semestr włączyło się do akcji! Przygotowaliśmy wydarzenia takie jak:

 

- Kampania Zero Waste Grandma Style

Na naszym sekcyjnym Instagramie pojawiła się kampania mówiąca o tym, jak można być eko biorąc przykład z... naszych babć! Okazało się, że pomysły starszego pokolenia na bycie bardziej przyjaznym dla planety są wciąż aktualne i warte praktykowania!

 

- Kampania dotyczącą dostępu polskich miast dla osób z niepełnosprawnościami

Na podstawie rozmów z osobami niepełnosprawnymi dotyczących dostosowania dla nich miast w których mieszkają, przygotowaliśmy grafiki ukazujące zarówno zalety jak i wady miast z perspektywy osób niepełnosprawnych. Dało to nam obraz tego, co warto jeszcze zmienić w Polsce.

 

- Zbiórka dla Domu Dziecka w Krakowie

Nawiązaliśmy kontakt z Domem Dziecka w Krakowie i rozpoczęliśmy zbiórkę rzeczy, które są potrzebne dzieciom.

 

Nasi wolontariusze podczas akcji wykazali się ogromnym sercem i dużą gotowością do działania na rzecz zmieniania świata na lepsze.