14 stycznia 2021 na Politechnice Krakowskiej odbył się Dzień Mobilności organizowany przez ESN PK. 

Dzień Mobilności to doroczne wydarzenie jakie ESN PK organizuje w okresie poprzedzającym rekrutację na wyjazdy na Erasmusa. Kierujemy je przede wszystkim do naszych polskich studentów - staramy się jednocześnie przekazać najważniejsze i najbardziej rzetelne informacje odnośnie możliwości wyjazdowych na Politechnice Krakowskiej, jak również pokazać ich mniej formalną, studencką stronę.

W tym roku mieliśmy przyjemność organizować już jego IV edycję - a jednocześnie pierwszą edycję online. Mimo takiego formatu, udało się sprawnie dopasować i przeprowadzić nasze wydarzenie. Jak co roku, udało nam się zaprosić przedstawicieli uczelni:

  • Dział Wymiany Międzynarodowej (prelekcja poświęcona wyjazdom na wymiany do krajów pozaeuropejskich)
  • Biuro Erasmusa (prelekcja poświęcona wyjazdom z Programu Erasmus+)
  • Koordynatora Wydziałowego Programu Erasmus+ (prelekcja poświęcona rekrutacja na wyjazdy na wydziałach)

 

Odbyło się również aż 9 prezentacji członków ESN PK, którzy przedstawili swoje wspomnienia z ich wyjazdów na Erasmusa. Uczestnicy mogli zwiedzić całą Europę, przysłuchując się prezentacjom o: Dani, Niemczech, Węgrzech, Hiszpani, Portugalii i Włoszech. 

Wisienką na torcie tego dnia było nawiązanie współpracy z inną organizacją studencką działającą na PK - IAESTE, która przygotowała prelekcję poświęconą zagranicznym stażom, jakie organizują.

Ostatecznie, dzięki dużej promocji w naszych social mediach, w którą również udział miał Samorząd Studencki, wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.